Jak wybrać idealne miejsce na ferie zimowe?

Jak wybrać idealne miejsce na ferie zimowe?

Bez względu na to, gdzie planujecie swoje ferie zimowe – czy są to narty na Słowacji czy narty we Włoszech, zawsze szukacie najlepszego pod wieloma względami miejsca pobytu. W drugim wpisie na blogu, postanowiłem podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób wybieramy hotele, które finalnie trafiają do naszej zimowej oferty.
 
Zastanawiałeś się kiedyś, co jest najważniejsze podczas wyjazdu narciarskiego? Na co szczególnie zwracasz uwagę, wybierając zorganizowane wyjazdy na narty? W zależności od swoich preferencji, każdy z nas ma własną hierarchię, jednak u większości pojawiają się następujące kryteria:

  • dobra infrastruktura narciarska,
  • bliska odległość hotelu od stacji,
  • wygląd i komfort hotelu,
  • dobra kuchnia.

Z pozoru hasła oczywiste, jednak dla nas, jako organizatora, wymagają dużego wysiłku, by zachować między nimi odpowiednie proporcje. Oczywiście, o ile wybór konkretnego regionu jest odrębnym tematem, tak pozostałe kryteria łączą się z jeszcze jednym ważnym czynnikiem, mianowicie ceną. W jaki więc sposób znaleźć miejsce idealne? Ciężko udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi – powiem Ci natomiast, jak robię to ja.

GDZIE POJECHAĆ NA FERIE ZIMOWE?

Na początek, wybieram konkretny region. Kolejno typuję po kilka hoteli w danej kategorii, wspierając się opiniami podróżnych z Tripadvisor. Następnie udaję się do każdego z nich.

Co oceniam na miejscu? Po kilkuletnich doświadczeniach wiem, że każdy właściciel chce pokazać swój hotel z jak najlepszej strony, dlatego, by ocenić go właściwie, trzeba zobaczyć wszystko, co możliwe – pokoje, towarzyszącą mu infrastrukturę, warto również pozwolić zaprosić się na śniadanie lub obiadokolację.

Wybieram tylko i wyłącznie hotele prowadzone przez rodziny – jest to niemal gwarancją najlepszej dbałości o klienta. Po wytypowaniu kilku miejsc, przychodzi czas na warunki cenowe. W tym właśnie miejscu warto zaznaczyć, że hotele położone blisko stoku są zdecydowanie droższe, jednocześnie nie zawsze w poziomie obsługi i komforcie odzwierciedlają żądaną cenę...

Co więc trafia do naszej oferty? Na pewno hotele wyróżniające się świetną kuchnią oraz odpowiednim komfortem, gdzie właściciel oraz obsługa szczególnie dbają o narciarza. Nie zawsze są one położone blisko stacji, jednak dzięki dostępności skibusów oraz wynajętego autobusu, nie jest to absolutnie żadną przeszkodą.