Zielone szkoły

z naferie.pl
<h1>Zielone szkoły</h1>
Wyjazdy narciarskie > Zielone szkoły
Wyjazdy narciarskie w Polsce
Wyjazdy narciarskie we Włoszech

Zielone szkoły i wycieczki
integracyjne w Polsce
i we Włoszech

Zastanawiasz się nad organizacją wyjazdu na zieloną szkołę dla twojej klasy lub całej szkoły? Nie wiesz, od czego zacząć? Trafiłeś w odpowiednie miejsce.
Specjalnie dla Ciebie przygotujemy ofertę wyjazdu w Polsce lub zagraniczną wycieczkę dopasowaną do wieku dzieci oraz ich potrzeb. Wypełnij formularz, by wskazać preferowany termin wyjazdu oraz planowaną liczbę jego uczestników, a my, bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, zaproponujemy najlepsze rozwiązania.
Zielona szkoła z nami to gwarancja dobrze przeprowadzonego wyjazdu! Wszystkie proponowane przez nas miejsca oraz programy są przez nas znane i sprawdzone!

Dlaczego warto zorganizować
wyjazd na zieloną szkołę z naferie.pl?

1
Duży wybór możliwości
Samodzielnie zdecydujesz o tym jak będzie wyglądał program wyjazdu w ramach zielonej szkoły, z jakich atrakcji skorzystacie oraz w którym obiekcie zarezerwujecie nocleg dla swojej grupy!
2
Komfort
Podczas dokonywania rezerwacji obiektu oraz w czasie całego pobytu pozostajesz pod opieką sprawdzonego organizatora turystycznego, który zadba o każdy detal związany z wyjazdem na zieloną szkołę.
3
Kreatywność
Wszystkie przygotowane przez nas programy zielonych szkół są przemyślane oraz dopasowane do wieku grupy. Proponowane przez nas zajęcia odbywają są pod okiem pasjonatów, którzy kochają pracę z dziećmi i młodzieżą.
4
Komunikacja
Każda grupa może liczyć na wsparcie jednego z naszych liderów. Od momentu rezerwacji aż do wyjazdu pozostaje on w kontakcie z Tobą i odpowiada na pytania dotyczące zielonej szkoły.
Wyjazdy narciarskie w Polsce

Zielone szkoły w Polsce

Zielone szkoły oferta

Zielone szkoły organizujemy w okresie wiosennym od kwietnia do czerwca oraz w okresie jesiennym od września do października.

Najkrótsze wycieczki zazwyczaj trwają 2 dni a najdłuższe 5 dni. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci jak skomponować wyjazd dla twojej szkoły!
 • Zielone szkoły na Podhalu Aktywne góry
 • Zielone szkoły Zakopane Survivalowa zielona szkoła
 • Zielone szkoły Jezioro Czorsztyńskie Rowerowe jezioro
 • Zielone szkoły Szczawnica Trekkingowa Szczawnica
 • Zielone Szkoły Zubrzyca Aktywna Babia Góra
Zakopane
Zakopane
Cena już od
1355 zł
osoba / cały wyjazd
 • 4 noclegi w pensjonacie ***
 • 3 wycieczka górska
 • 2 warsztaty tematyczne
 • 3 wielkie atrakcje 
 • 2 wieczorne imprezy
 • 1 dodatkowy opiekun na 15 dzieci
Zubrzyca
Zubrzyca
Cena już od
1290 zł
osoba / cały wyjazd
 • 3 noclegi w pensjonacie ***
 • 1 wycieczka w terenie
 • 1 warsztaty tematyczne
 • 3 wielkie atrakcje dla dzieci 
 • 1 wieczorna impreza
 • 1 dodatkowy opiekun na 15 dzieci 
Bestseller
Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska
Cena już od
1095 zł
osoba / cały wyjazd
 • 4 noclegi w pensjonacie ***
 • 2 wycieczki górskie  
 • 2 warsztaty tematyczne
 • 4 wielkie atrakcje dla dzieci
 • 2 wieczorne imprezy
 • 1 dodatkowy opiekun na 15 
Zawoja
Zawoja
Cena już od
975 zł
osoba / cały wyjazd
 • 2 noclegi w pensjonacie ***
 • 1 wycieczka w terenie
 • 1 warsztaty tematyczne
 • 3 wielkie atrakcje dla dzieci 
 • 1 wieczorna impreza
 • 1 dodatkowy opiekun na 15 dzieci 
Jezioro Czorsztyńskie
Jezioro Czorsztyńskie
Cena już od
1120 zł
osoba / cały wyjazd
 • 4 noclegi w pensjonacie ***
 • 1 wycieczka w terenie
 • 2 warsztaty tematyczne
 • 4 wielkie atrakcje 
 • 1 wieczorna impreza
 • 1 dodatkowy opiekun na 15 dzieci
Wycieczki włochy dla szkół
Italy
Zobacz nasze zagraniczne wycieczki dla szkół!
więcej
Wycieczki włochy

Zielone szkoły

Zadzwoń i porozmawiajmy
o szczegółach

Wspólnie z twoją klasą stwórz program waszego wyjazdu!

Atrakcje / zabawy dla dzieci

wielka integracja

wielka integracja

baloniada party

baloniada party

autorskie gry terenowe

autorskie gry terenowe

Warsztaty tematyczne

warsztaty surwiwalowe

warsztaty surwiwalowe

warsztaty samoobrony

warsztaty samoobrony

warsztaty jaskiniowe

warsztaty jaskiniowe

Wycieczki górskie / terenowe

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana

Morskie Oko

Morskie Oko

Staw Smreczyński

Staw Smreczyński

Wieczorne atrakcje

dyskoteka z muzyką

dyskoteka z muzyką

fluo party

fluo party

kino nocne

kino nocne

Jak wygląda proces rezerwacji wyjazdu na zieloną szkołę?

Jeśli interesuje Cię grupowy wyjazd na zieloną szkołę, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego poprzez formularz zgłoszeniowy. Udzielimy informacji na temat kwestii organizacyjnych, kosztów oraz możliwości organizacji zajęć na miejscu. Zachęcamy do powierzenia nam wyjazdów na zielone szkoły dla dzieci i młodzieży. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz rozwiejemy ewentualne wątpliwości.
Najważniejsze informacje, których potrzebujemy do dokonania rezerwacji to:

1. Termin wyjazdu i liczba dni pobytu
2. Całkowita liczba uczestników wyjazdu (dzieci + opiekunowie)
3. Wiek dzieci
4. Preferencje dotyczące programu wyjazdu (skupione wokół jednego tematu czy różnorodne)
5. Budżet, jaki można przeznaczyć na wyjazd.

Po uzyskaniu kompletu informacji jesteśmy w stanie przygotować propozycje wyjazdów, które spełnią wymienione kryteria.
1
Kontakt
skontaktuj się z nami, na podstawie zebranych informacji przedstawimy Ci kompleksowo przygotowaną propozycję wyjazdu!
2
Propozycja
przedstawienie propozycji wyjazdu w szkole, ewentualne zmiany programowe, akceptacja wyjazdu przez rodziców!
3
Umowa
podpisanie umowy wyjazdu wraz z warunkami rezerwacji
4
Informacje
przed rozpoczęciem wyjazdu otrzymasz od nas informacje pomocnicze związane z wyjazdem

Zielone szkoły, a co to?

Zacznijmy od podstaw. Zielona szkoła to specjalny wyjazd dla dzieci ze szkół podstawowych oraz średnich, podczas którego realizowany jest konkretny program.

Aktywne zielone szkoły są organizowane w specjalnie wybranych miejscowościach, które wyróżniają się walorami przyrodniczymi, mają charakter uzdrowiskowy lub są położone w ciekawych miejscach. W danej lokalizacji na uczniów oraz ich opiekunów czekają kompleksowo wyposażone obiekty noclegowe i pełna infrastruktura pozwalająca ciekawie spędzić czas.

Zielona szkoła w górach, nad jeziorem czy nad morzem oznacza naukę i rozwój przez zabawę, czyli najlepszą formę zdobywania nowych umiejętności. Przede wszystkim są to wyjazdy w okresie wiosennym oraz jesiennym.

Zwykle kilkudniowe, jeśli podczas wyprawy nie jest realizowana podstawa programowa. Wiele zajęć w czasie zielonych szkół dla dzieci i młodzieży jest prowadzonych w terenie, co pozwala na spędzenie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.
Zielone szkoły, a co to?

Dlaczego warto zorganizować zieloną szkołę z naferie.pl?

1

Różne lokalizacje
do wyboru

Organizujemy aktywne zielone szkoły nad jeziorem, w górach, nad morzem. W Polsce i poza granicami kraju. Duży wybór miejsc oznacza wiele różnorodnych form spędzenia wolnego czasu w otoczeniu pięknej przyrody.
2

Wiele programów
zajęć

Jako organizator wyjazdów na zielone szkoły dla dzieci i młodzieży dysponujemy licznymi możliwościami aranżacji zajęć. Współpracujemy z animatorami, którzy prowadzą warsztaty, m.in. survivalowe oraz artystyczne, a także organizujemy wycieczki krajoznawcze i korzystamy z lokalnych form rozrywki.
3

Elastyczna
oferta

Przygotowujemy oferty na zielone szkoły zagraniczne i krajowe dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej do końca szkoły średniej. Wykorzystujemy różne narzędzia, by dopasować zajęcia, ich rodzaj i intensywność do potrzeb danej grupy.
4

Kompleksowa
obsługa

Bez względu na to, czy interesują Cię wyjazdy na zielone szkoły w górach, nad jeziorem czy nad morzem, z nami masz gwarancję kompleksowej organizacji wyprawy: od transportu, przez zakwaterowanie i wyżywienie, po formy spędzania czasu. Zajmiemy się formalnościami związanymi z wyjazdem. Wszystko w ramach jednej oferty.
5

Bezpieczeństwo

Przywiązujemy dużą wagę do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w czasie wyjazdów na zielone szkoły w górach oraz w innych regionach kraju i za granicą. Nasi pracownicy to osoby godne zaufania i doświadczone, a infrastruktura, z której korzystamy – w pełni sprawdzona.
6

Pewny
organizator

Prowadzimy białe oraz zielone szkoły od wielu lat. Posiadamy uprawnienia organizatora turystycznego. Nasi pracownicy to fachowcy z dużym doświadczeniem. W konkretnych miejscach, do których wyjeżdżamy, mamy sprawdzone miejsca noclegowe i zaprzyjaźnionych animatorów.
7

Rozwój
i integracja

Aktywne zielone szkoły to dla dzieci i młodzieży wspaniała okazja do nawiązywania i zacieśniania więzi z rówieśnikami. Specjalne zajęcia tematyczne pozwalają na rozwój pasji i zdolności młodych ludzi. Przykładowo warsztaty artystyczne umożliwiają rozwój w wielu dziedzinach: sztuki/plastyki/teatru/muzyki.
8

Aktywne spędzenie
wolnego czasu

Wyjazdy na zielone szkoły nad morzem czy w góry są organizowane tak, by dzieci spędziły czas aktywnie. Przykładowo warsztaty survivalowe opierają się na zdobywaniu różnych sprawności oraz umiejętności. A ruch na świeżym powietrzu dobrze wpływa na zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne dzieci i młodzieży.
Zastanawiasz się, czym różnią się zielone szkoły od białych szkół? Zacznijmy od podstawowych kwestii. Przede wszystkim inny jest termin wyprawy. Białe szkoły to wyjazdy w okresie zimowym, połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie. Ze względu na specyfikę zajęć zimowych to wypady typowo w góry. Podczas białych szkół nie są organizowane zajęcia szkolne. Z kolei zielone szkoły to wyprawy odbywające się wiosną oraz jesienią, najczęściej od kwietnia do maja oraz we wrześniu i w październiku. Wyjazdy są organizowane nie tylko w góry, ale także nad jezioro czy nad morze. Podczas cieplejszych miesięcy prowadzone są inne aktywności na świeżym powietrzu. To, czy w czasie zielonej szkoły w górach, nad morzem czy jeziorem będą organizowane zajęcia szkolne, zależy od kadry opiekującej się grupą: nauczycieli i ich ustaleń wewnętrznych. Wspólne dla białych i zielonych szkół są natomiast dodatkowe formy aktywności, warsztaty kreatywne i animacje. Jako organizator kompleksowo zajmujemy się wyjazdami i załatwiamy formalności zarówno w przypadku zielonych szkół, jak i białych szkół. Co roku grono zadowolonych uczestników organizowanych przez nas wypadów się powiększa, co dobitnie świadczy o tym, że z nami warto wybrać się na zorganizowany wyjazd!
Co zabrać ze sobą na zieloną szkołę? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim trzeba ustalić, gdzie, kiedy i na ile dni zostanie zorganizowany wyjazd. Inaczej będzie wyglądać wypad na zielone szkoły w góry, inaczej nad jezioro czy zielone szkoły nad morzem. W przypadku wyjazdów zagranicznych, np. do Włoch czy Grecji, często są one połączeniem nauki z plażowaniem. Jak w czasie każdego wyjazdu potrzebne będą ubrania, przybory toaletowe, lekarstwa (jeśli dziecko przyjmuje), środki na insekty oraz niezbędne dokumenty. Po ustaleniu najważniejszych kwestii związanych z danym wyjazdem na zieloną szkołę doradzimy, jakie rzeczy, należy ze sobą zabrać, aby być przygotowanym do uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach, przykładowo rowerowych, wyjazdach na basen czy plażowanie.

W przypadku młodszego dziecka bardzo ważne jest także mentalne przygotowanie do wyjazdu, zwłaszcza jeżeli zielona szkoła w górach czy nad jeziorem jest dla niego pierwszą, dłuższą wyprawą bez rodziców. Dokładne wyjaśnienie dziecku, jak będzie wyglądał pobyt, upewnienie go, że w każdej chwili może skorzystać z pomocy opiekuna oraz pozytywne nastawienie rodzica pomogą mu z entuzjazmem przystąpić do wyjazdu.
Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w największym możliwym zakresie to dla nas priorytet. Podczas wyjazdów na zielone szkoły dzieci są ubezpieczone i pozostają pod nadzorem opiekunów. W czasie każdego grupowego wyjazdu poza miejsce zamieszkania dzieci muszą przestrzegać w miejscu pobytu zapisów w regulaminie, aby nie stwarzać ryzyka zagrożenia dla siebie i innych uczestników wyjazdu. W zależności od miejsca pobytu podczas aktywnej zielonej szkoły trzeba zadbać o ochronę przed nadmiernym słońcem, zachować ostrożność nad wodą, zabezpieczyć się przed ukąszeniami komarów i innych owadów oraz pić dużo wody.

Jakie korzyści wynikają dla dzieci z wyjazdów na zielone szkoły?

Lista zalet związanych z wyjazdem na zieloną szkołę jest długa. Coraz większe grono zadowolonych uczestników wyjazdów na polskie i zagraniczne zielone szkoły, pokazuje, jak wartościowe są takie wyjazdy.

ciekawa forma nauki

Zajęcia w nowym, ciekawym miejscu w ramach aktywnej zielonej szkoły w górach, nad jeziorem czy nad morzem to znacznie atrakcyjniejsza forma przyswajania nauki niż klasyczne lekcje w szkolnej ławce.

bogactwo zajęć

Oferta zielonych szkół obejmuje różne programy do wyboru: survivalowy, artystyczny, przygodowy, kulinarny, rowerowy czy taneczno-aktorski. To daje możliwość rozwoju wielu zainteresowań.

malownicza przyroda

W ramach zielonej szkoły zajęcia mogą się odbywać na Podhalu, w Pieninach czy okolicach Babiej Góry. Miejsca te słyną z przepięknych widoków, które cieszą oczy. Przebywanie w takim otoczeniu sprzyja odpoczynkowi.

Dopasowanie do potrzeb

Organizujemy zajęcia podczas zielonych szkół zagranicznych i krajowych, bazując na preferencjach grupy. Nie mamy sztywnych grafików, do każdej grupy dopasowujemy rodzaj zajęć, ich poziom, częstotliwość i intensywność. Z nami nie ma miejsca na nudę!

integracja z rówieśnikami

Zielone szkoły w górach, nad morzem czy nad jeziorem sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, ale też wzmacnianiu już istniejących. A lepsze relacje z kolegami i koleżankami korzystnie wpływają na samopoczucie.

nauka samodzielności

Dla młodszych dzieci wyjazdy z grupą na aktywne zielone szkoły to także nauka samodzielnego radzenia sobie poza domem.

nauka współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji

Ciekawym urozmaiceniem w czasie wyjazdów na zielone szkoły dla dzieci i młodzieży są organizowane gry, konkursy, ćwiczenia i zawody. Tego typu aktywności w zależności od reguł albo rozwijają ducha współpracy, albo zdrowej rywalizacji.

aktywnie spędzony czas

Wędrówki piesze, rowerowe i inne aktywności na świeżym powietrzu, typu wspinaczki w parkach linowych, wpływają na ogólny rozwój dziecka, sprawność, a także zdrowie. Jest to niezwykle istotne w czasach, kiedy dzieci spędzają tak wiele czasu przed ekranami smartfonów.

nowe doświadczenia

Nieznane dotąd miejsca sprzyjają próbowaniu nowych rzeczy, zachęcają do otwartości, podejmowania aktywności, które nie byłyby możliwe w miejscu zamieszkania. To także okazja do lepszego poznania danego regionu, jego historii, walorów.

zielona szkoła

To połączenie nauki z zabawą. Takie wyjazdy dostarczają nowych, niezapomnianych przygód, które pozostaną w pamięci na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, która pokazuje, jak spędzamy czas podczas wyjazdów na aktywne zielone szkoły.
google logo
B

Bartek MIchalski

Uważam, że pod kątem organizacyjnym nie mają sobie równych. Dzieciaki zaopiekowane cały czas, świetni instruktorzy (co widać po postępach u dzieci i dorosłych). Ogromny plus za fakt, że nie trzeba używać swojego auta - wszędzie jeździ autokar. Polecam z czystym sumieniem!

facebook logo
M

Marta Budna

Cudowni instruktorzy, rewelacyjna organizacja, super miejsce, pyszne jedzonko, wspaniałe zorganizowany czas dla dzieci i rodziców!

Właśnie niestety kończymy tygodniowe ferie rodzinne w Bukowinie… dzieci smutne ze musza wyjeżdżać… rodzice w sumie tez…

Świetnie, ze jesteście i do zobaczenia za rok!

Specjalne podziękowania dla Trenera Janusza i Trenerki Kasi - za zaszczepienie w Naszych Chłopcach miłości do nart i wspaniałą opiekę:)

google logo
A

Anna Głodek

Bardzo udany wyjazd z noclegami w Bukowinie Tatrzańskiej. Na początku dostaliśmy harmonogram na poszczególne dni. Wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem. Dzieci na stoku pod opieką instruktorów szlifowały swoją jazdę z wyraźnymi postępami. A dorośli w tym czasie spędzali czas według własnego uznania. Program zawierał również dużo atrakcji dla dorosłych np. turniej darta, kulig wozami, wyjazd do term czy impreza góralska podczas której dzieci mogły zostać pod opieką animatorów. Codziennie byliśmy dowożeni busem na stok . Wszyscy zadowoleni. W pensjonacie bardzo smaczne i domowe wyżywienie całodzienne
Polecam niezdecydowanym.

google logo
J

Justyna Kostecka

Właśnie kończymy tygodniowy wyjazd w Bukownie Tatrzańskiej. Mimo drobnych niedociągnięć, wycieczkę narciarską oceniam na 5. Dzieci zachwycone, czas wypełniony i nasycony różnymi aktywnościami (nauka nart, kulig, termy, warsztaty Lego etc.), instruktorzy to młoda kadra z podejściem do dzieci, organizacja bardzo sprawna. Myślę, że za rok znowu z naferie:)!!

FAQ

+

Ile dni trwa wyjazd na zieloną szkołę?

Liczba dni pobytu w miejscu docelowym w ramach zielonej szkoły zależy od budżetu i możliwości czasowych danej grupy. Zwykle organizujemy kilkudniowe wyjazdy na zieloną szkołę – w granicach 3 do 5 dni. Wyjazdy za granicę zawsze trwają dłużej ze względu na konieczność zarezerwowania dodatkowego czasu na dojazd do miejsca docelowego. Zielone szkoły są organizowane w czasie roku szkolnego. Opiekunowie mogą zdecydować się na kontynuowanie zajęć w ramach podstawy programowej.
+

Czy dzieci się uczą podczas zielonej szkoły?

Harmonogram zajęć, które są realizowane w czasie wyjazdów na zielone szkoły w góry, nad morze czy nad jezioro zależy od początkowych ustaleń. To kadra nauczycielska decyduje o tym, czy w czasie zielonej szkoły będzie prowadzić zajęcia. Zwykle jednak zdarza się to rzadko ze względu na chęć skorzystania z innych form aktywności. Zielona szkoła to moc atrakcji. Podczas pobytu prowadzone są tematyczne warsztaty, podczas których dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności i talenty.
+

Jakie atrakcje można zorganizować na zielonej szkole?

Możliwości spędzenia czasu jest bardzo wiele. Organizujemy aktywności, w czasie których dzieci mogą się wspaniale bawić i jednocześnie uczyć. Wśród nich są zajęcia survivalowe, kreatywne, warsztaty lego, warsztaty małego chemika, warsztaty muzyczne, lawinowe. Dodatkowo organizowane są animacje, bumperball, aktywności w parkach linowych, a także wycieczki rowerowe oraz rejsy po jeziorze. Aktywne zielone szkoły to także zwiedzanie malowniczych zakątków różnych miejscowości połączone z poznawaniem ich historii.
+

Ile kosztuje zielona szkoła?

Dokładnej odpowiedzi na to pytanie możemy udzielić po zapoznaniu się z preferencjami uczestników wyjazdu. Kluczowe czynniki, które w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, organizując aktywne zielone szkoły to: liczba dni pobytu, miejsce docelowe wyjazdu na zieloną szkołę, miejsce noclegowe oraz liczba i rodzaje atrakcji. Trzeba pamiętać o tym, że miejsca noclegowe mogą podnieść stawki. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku lokalnych atrakcji. Aktualnie wyjazdy na zielone szkoły dla dzieci i młodzieży zaczynają od 790 złotych za 3 dni pobytu do nawet 2000–2500 złotych za 5/6 dni za granicą. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu omówienia szczegółów wyjazdu.
+

Co zawiera cena zielonej szkoły?

Wszystko zależy od wyborów dokonanych na etapie rezerwacji. W opcji standardowej cena wyjazdu na zieloną szkołę będzie obejmować podstawowe zajęcia oraz opiekę osoby delegowanej przez organizatora. Można jednak zdecydować się na wersję rozszerzoną, która obejmuje dostęp do pełnej kadry wychowawczej i kompleksowego zakresu świadczeń. Wszystkie szczegóły wyjazdu na zielone szkoły zagraniczne i krajowe można ustalić na etapie dokonywania rezerwacji.
+

Gdzie organizujecie zieloną szkołę?

Nasza oferta wyjazdów na zielone szkoły obejmuje różne lokalizacje, by zorganizowane grupy miały wiele możliwości wyboru. Podobnie jak w przypadku białych szkół jednym z miejsc docelowych na zielone szkoły dla dzieci jest Podhale, głównie Zakopane, Bukowina Tatrzańska oraz Białka Tatrzańska. Ponadto organizujemy zielone szkoły w Pieninach, a dokładniej w okolicach Jeziora Czorsztyńskiego oraz Szczawnicy. Jeszcze inny kierunek to Zubrzyca i Zawoja, co pozwala na aktywne spędzenie czasu w pobliżu Babiej Góry. W wymienionych miejscowościach organizujemy różne formy aktywności, ale także wykorzystujemy lokalne formy zagospodarowania wolnego czasu. Dbamy o to, by dzieci podczas wyjazdów dużo przebywały na świeżym powietrzu.
+

W jakich terminach organizowana jest zielona szkoła?

Aktywne zielone szkoły są organizowane głównie wiosną, czyli w kwietniu oraz w maju i jesienią, czyli najczęściej we wrześniu oraz w październiku. Jest to czas, kiedy pogoda sprzyja różnego rodzaju aktywnościom na zewnątrz, a także zwiedzaniu. Termin zawsze warto rezerwować z wyprzedzeniem, aby mieć duży wybór miejsc. Jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb grupy pod względem terminów wyjazdów. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
+

Czy zielone szkoły można zorganizować za granicą?

Tak, organizujemy zielone szkoły za granicą. Przykładowo aktywne zielone szkoły prowadzimy we Włoszech oraz w Grecji. Takie wyjazdy to najczęściej połączenie plażowania i zwiedzania. Ze względu na większe odległości zielone szkoły zagraniczne trwają dłużej. Trzeba się również liczyć z tym, że pobyt na takiej zielonej szkole będzie się wiązał z wyższymi kosztami niż krajowy.
+

Jakie są najpopularniejsze kierunki na zieloną szkołę w Polsce?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zielone szkoły nad jeziorem. Organizujemy wyjazdy nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie można też korzystać z przepięknej ścieżki rowerowej Velo. Miejscowość, do której często jeździmy, jest także Szczawnica. Inny popularny kierunek to Podhale. Takie miejscowości jak Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Zakopane, Poronin i Murzasichle zapewniają bardzo wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu o każdej porze roku. Dodatkowo są to okolice Babiej Góry, czyli Zawoja i Zubrzyca. Prowadzimy także zielone szkoły nad morzem.
+

Jakie są najpopularniejsze kierunki na zieloną szkołę za granicą?

Spośród lokalizacji, które cieszą się dużym zainteresowaniem i gdzie wyjeżdżamy na zielone szkoły zagraniczne, trzeba wymienić dwa kierunki: Włochy oraz Grecję. We Włoszech organizujemy wyjazdy w okolice Rimini i Bibione, skąd można się wybrać do Wenecji, Padwy i San Marino. Z kolei w Grecji popularnym miejscem na zielone szkoły za granicą jest Półwysep Peloponez, który znajduje się blisko Salonik.
+

Jaka jest minimalna liczba osób na zieloną szkołę?

Jeśli mamy teraz na myśli zorganizowany dojazd na zielone szkoły, to do wynajęcia transportu potrzebne jest pełne obłożenie. W przypadku dojazdu busem minimalna liczba uczestników to 18–20 osób. Z kolei do organizacji zielonej szkoły z dojazdem autokarem konieczne jest zgromadzenie grupy liczącej około 40 osób.
+

W jakim wieku jeżdżą dzieci na zieloną szkołę?

Na zielone szkoły jeżdżą dzieci ze szkoły podstawowej, zaczynając od 4 klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół średnich. Podczas aktywnych zielonych szkół młodsze dzieci uczą się samodzielności, współpracy, a także zdrowej rywalizacji. Różnym grupom wiekowym proponujemy odmienne formy aktywności. Jako organizator mamy doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych, dlatego możemy zaoferować atrakcje dopasowane do wieku.
+

Czy organizujecie tematyczne zielone szkoły?

Tak, jesteśmy w stanie zorganizować zielone szkoły z tematem przewodnim i wokół niego przeprowadzić wszystkie zajęcia. Przykładowo mogą to być aktywne zielone szkoły naukowe, survivalowe, taneczne czy artystyczne. Zajęcia, które oferujemy w ramach zielonej szkoły dla dzieci i młodzieży, są prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów w swoim fachu, osoby doświadczone w pracy z dziećmi i młodzieżą, umiejące przekazywać wiedzę w sposób jasny i zrozumiały. Udział w warsztatach tematycznych przynosi dzieciom wiele korzyści, pozwala rozwinąć talenty i oddać się pasji.
Zielone szkoły pytania

Nasi partnerzy

wróć na górę