Nauka jazdy na nartach – w polsce czy w alpach ?

Nauka jazdy na nartach – w polsce czy w alpach ?

Ten artykuł możecie
potraktować jako uzupełnienie wcześniejszego, w którym miałem okazję przybliżyć
Wam kilka ważnych kwestii związanych z pierwszymi krokami dziecka na
nartach.  Mam nadzieję, że pomoże on Wam
rozwiać wątpliwości co do wyboru miejsca wyjazdu na narty z dziećmi.

GDZIE UCZYĆ DZIECKO JAZDY NA NARTACH?

Nasi klienci często pytają, czy pierwszy wyjazd narciarski, pierwsza nauka jazdy na nartach powinna odbywać się w Polsce, czy może warto wybrać w tym celu bardziej odległe alpejskie lokalizacje. Bywa też, że przeradza się to w stwierdzenie: ,,Pierwszy raz wyjadę do Polski, a jak już dziecko się nauczy, pomyślę o Włoszech.”

Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że wynika to głównie z niewiedzy lub przeświadczenia, że większe góry i popularniejsze ośrodki narciarskie nie będą odpowiednim miejscem do nauki. Tak naprawdę nie ma jednak jednoznacznie lepszego miejsca, w którym dziecko mogłoby rozpocząć naukę jazdy na nartach.

Jeszcze do niedawna skłaniałbym się powiedzieć, że lepsze są ośrodki alpejskie, w związku z lepiej rozwiniętą infrastrukturą dla dzieci. Niemniej jednak w ostatnich latach, również właściciele polskich ośrodków wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodzin z małymi dziećmi, i zaczęli rozwijać swoje stacje o strefy przeznaczone do nauki najmłodszych. Pojawiły się wyciągi taśmowe, karuzele dla maluchów czy ogrodzone strefy do zabawy na śniegu.

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE – W POLSCE CZY ZA GRANICĄ?

Przedszkole narciarskie na stacji Rusiński Wierch, Kotelnica Białczańska czy w kilku innych ośrodkach w Zakopanem, to na pewno ciekawe propozycje na Podhalu dla rodzin z dziećmi. A co, gdy zdecydujemy się na wyjazd narciarski do Włoch lub Austrii?

W zachodnich kurortach, specjalnie przygotowane strefy dla dzieci są wręcz oczywistością. Polska szkoła narciarska we Włoszech to już standard, dlatego decydując się na wyjazd na narty w Alpy z dziećmi, nie musimy się niczego obawiać.

Oczywiście i tutaj znajdziemy kurorty bardziej lub mniej przystosowane do maluchów. Często pojawia się na przykład stwierdzenie, że włoskie słoneczne stoki są lepszym wyborem niż zamglone, z niepewną pogodą ośrodki austriackie – ciężko jednak jednoznacznie tę informację potwierdzić.

Jak widać, ciężko również jednoznacznie zdecydować o wyborze nauki jazdy na nartach w Polsce czy za granicą. Decyzja będzie tutaj z pewnością kwestią indywidualną.

Zobacz również