Narty z dziećmi w Polsce

W Polsce jest wielu miłośników nart. Często bywa tak, że swoją pasją starają się zarazić bliskich. Organizując pierwszy wyjazd na narty z dzieckiem, należy zdawać sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. Podobną ostrożność trzeba zachowywać nawet w sytuacji, gdzie maluch posiada już pewne doświadczenie i umiejętności. Właściwy wybór miejsca, gdzie wybierzemy się z dziećmi na narty z pewnością pomoże mu je pokochać, zaś zły – przesądzić o tym, że na zawsze je odrzuci. Trudna trasa, stromy wyciąg, a nawet niewłaściwe podejście instruktora – wszystko to negatywnie wpływa na dziecko i znacznie utrudnia naukę.

JAK SPRAWIĆ, ABY DZIECI POKOCHAŁY NARTY?

Pierwszym krokiem do zaszczepienia w dzieciach miłości do wyjazdów na narty jest zatem wybór odpowiedniej lokalizacji. Liczy się nie tylko wygląd i poziom trudności trasy, ale również dostępność szkółek i przedszkoli narciarskich. W początkowych etapach, nauka jazdy ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Maluch musi sam chcieć wracać na zajęcia. Jeśli narty nie będą sprawiać mu przyjemności, szybko straci zainteresowanie.
Gdzie na narty z dziećmi

WYBÓR WŁAŚCIWEJ SZKOŁY NARCIARSKIEJ DLA DZIECI

Zastanawiając się gdzie pojechać z dziećmi na narty, należy przede wszystkim ocenić poziom kwalifikacji instruktorów oraz warunki, jakie dana instytucja oferuje. Wyznacznikiem poziomu profesjonalizmu i bezpieczeństwa są certyfikaty oraz licencje – informacje o nich są zazwyczaj dostępne na stronie internetowej. Powinniśmy również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju materiały audiowizualne (zdjęcia, filmy, itp.) pokazujące, jak wyglądają kursy. Wybierając szkołę narciarską musimy mieć pewność, że powierzamy dzieci w dobre ręce. Szkółka narciarska w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsce idealne do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach dla osób w każdym wieku.

NARTY Z DZIEĆMI TO PRZEDE WSZYSTKIM DOBRA ZABAWA

Zdajemy sobie sprawę, że dzieci mają mnóstwo energii i oprócz jazdy na nartach należy zapewnić im całodniową rozrywkę. Z tego powodu, popołudnia są zawsze zapełnione ciekawymi atrakcjami i programami dla młodszych i starszych uczestników – mówi Piotr Ziętara, współwłaściciel szkoły Naferie.pl.

Jeśli wciąż nie wiecie Państwo, gdzie pojechać ze swoimi dziećmi na narty, zapoznajcie się z ofertą Naferie.pl. Nasza szkoła to nie tylko narty i snowboard – to również cała masa zróżnicowanych atrakcji dla całej rodziny – w Polsce, we Włoszech oraz na Słowacji.

WYJAZD NA NARTY Z DZIEĆMI NIE MUSI BYĆ KOSZTOWNY

Ponieważ maluchy szybko rosną, inwestycja w nowy sprzęt na narty nie jest szczególnie opłacalna. Na szczęście niezbędne akcesoria (kask, narty, kije, gogle ochronne, buty) można wypożyczyć na miejscu, zarówno w Polsce, jak i w zagranicznych ośrodkach narciarskich. Szeroka gama rozmiarów pozwala szybko i bezproblemowo znaleźć odpowiednie akcesoria. Przed dłuższym wyjazdem na narty warto upewnić się, czy tam, gdzie jedziemy z dziećmi funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu. Poza sprzętem technicznym, na wyjazd z dzieckiem na narty należy przygotować odpowiednią odzież zimową. Kominiarki, kurtki, skarpetki i ocieplane spodnie nie są dostępne na wynajem, ale są elementami, które prawie każde dziecko posiada w swojej szafie.

GDZIE WYJECHAĆ NA NARTY Z DZIEĆMI?

Podróż z dzieckiem to czasami nie lada wyzwanie. W zależności od wieku Państwa pociechy, możecie zdecydować się na wyjazd w Polsce, lub za granicą. W naszej ofercie naferie.pl znajdziecie wiele udogodnień dla rodzin podróżujących z dziećmi, jak np. szkółka narciarska w Białce Tatrzańskiej, czy zorganizowana wycieczka na narty i snowboard do Włoch i na Słowację. Dużą popularnością cieszy się u nas oferta na wyjazdy rodzinne, która została opracowana pod kątem ferii z dziećmi. Gwarantujemy profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry w narciarskim przedszkolu i młodzieżowej szkółce jazdy. Decydując się na jeden z naszych wyjazdów na narty, będziecie Państwo w stanie odpocząć i stworzyć niezapomniane wspomnienia z waszymi dziećmi.