Narty z dzieckiem

Jeśli mamy szczęście i kilka dni wolnych od pracy, ferie zimowe stanowią idealną okazję do spędzenia czasu z naszym dzieckiem. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie tego krótkiego okresu w taki sposób by wszyscy mogli odpocząć, jednocześnie świetnie się bawiąc. Wspólne uprawianie sportu (np. wyjazd na narty, snowboard) oraz zwiedzanie górskich krajobrazów to jednak nie tylko aktywny wypoczynek. To również szansa na poznanie czegoś nowego i zdobycie nowych umiejętności.

PLANOWANIE
Podczas planowania wyjazdu, skupmy się przede wszystkim na znalezieniu miejsca gdzie będziemy mogli spędzać czas na wiele sposobów. Bez względu na to czy wyjeżdżamy na weekend, tydzień czy dwa tygodnie, żaden uczestnik wyprawy nie powinien się nudzić. Zamiast spędzać czas przed komputerem i telewizorem można odwiedzić nasze malownicze Tatry. Oferty wielu ośrodków są wyjątkowo korzystne, a bliskość stoków i kompleksów narciarskich dosłownie zmusza do wyjścia na powietrze. Kiedy zaś narty się nam znudzą lub nas zmęczą, ruszamy do Muzeum Tatrzańskiego lub na pieszą wycieczkę po Dolinie Kościeliskiej.

Tatry stanowią doskonały wybór jeśli wyjeżdżamy z naszym dzieckiem na narty po raz pierwszy. Bardzo pomaga w tym dobra infrastruktura, baza noclegowa, dobrze przygotowane trasy narciarskie oraz malownicze szlaki wycieczkowe. Bez względu na wiek i zainteresowania każdy znajdzie w naszych górach coś dla siebie.

A MOŻE SZKÓŁKA NARCIARSKA?
Dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka do szkółki narciarskiej. Tam, pod okiem profesjonalnych instruktorów, od podstaw będzie mogło poznawać narty. Nauka w tego typu ośrodkach to zazwyczaj świetna zabawa, a maluchy po kilku dniach zaczynają się wręcz na nie wyrywać. Jeśli złapią bakcyla, martwienie się o organizację kolejnych ferii mamy z głowy.

Jeśli zastanawiamy się gdzie najlepiej wybrać się z dzieckiem na narty, przyjrzyjmy się ofertom tatrzańskich kurortów i górskich miejscowości. To idealne miejsce dla wszystkich osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Nasi partnerzy

wróć na górę